Dne 31.10., na který připadá oslava americké obdoby našich dušiček – Halloweenu, uspořádala česká pobočka mezinárodní neziskové organizace United Games of Nations ve spolupráci s Domem dětí a Infocentrem Olomouc a městem Olomouc zábavné odpoledne a večer věnované dětem a dospělým.

V průběhu odpoledne měli dětští návštěvníci možnost vytvořit si vlastní typickou Halloweenskou výzdobu – dýni, zatančit si na nejen hororové melodie, namaskovat se jako čarodějnice či jiná divotvorná stvoření, ale hlavně absolvovat strašidelnou stezku odvahy v krytu civilní obrany v Bezručových sadech.

Dostavilo se přibližně 60 dětských návštěvníků, někteří z nich dokonce v maskách a kostýmech. Svíčkami osvětlený vojenský kryt, ve kterém čekaly na malé odvážlivce různá stanoviště, se díky moderátorům z United Games a DDM proměnil na strašidelné místo plné nezvyklých zvuků a vyjících vlků, ve kterém se jistě báli i doprovázející rodiče.

To ale nebylo nic oproti večerní variantě pro dospělé. V té museli návštěvníci překonávat řadu překážek. Ke cti všem zúčastněným slouží, že poctivě zdolali žebříky, průlez oknem, tmavou absolutně neosvětlenou chodbu, nástrahy v podobě závěsů a zubní pasty či z výšky tekoucí vody. A to i dámy, které s boty na podpatku a kabelkami nebyly na nástrahy organizátorů příliš připraveny. Vrcholem pak bylo lovení pavouků z nádoby se slizem, kterou strážil šílenec ve svěrací kazajce. Překvapením pro všechny bylo, když si pánové žádali číslo na dotyčnou šílenou slečnu.

Organizátory také zaskočil počet účastníků. Varianty pro dospělé, na které se na rozdíl od té dětské opravdu poctivě strašilo a lekalo, se zúčastnilo celkem 128 návštěvníků. O takovém počtu vyděšených ječících lidí opouštějících kryt se pořadatelům ani nesnilo. Potěšující bylo také to, že přestože museli někteří příchozí čekat na vpuštění do krytu (stezka se absolvovala po jednotlivcích) značnou dobu, v kolektivu čekajících vládla příjemná veselá nálada a nikdo se nerozčiloval.

Po úspěchu letošního prvního ročníku Halloweenské stezky odvahy se tak zdá, že Olomouc získala novou kulturní tradici. Pořadatelé tímto všem děkují za trpělivost a účast a těší se opět v příštím roce. Tentokrát prý nachystají nějaké teplé občerstvení na krácení čekání a prostředí bude ještě více děsivé.

Tereza Dardová

Categories: 4 Jiné akce 0 like

One Responses so far.

  1. gastr napsal:

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat kdy budou fotky s halloweenu.
    Děkuji za odpověd
    S pozdravem Prejza Jan

Leave a Reply