Mud is Shiny 2012Awesome AjaAwful AmandaAmazing AmandusAmbicious AnjaBeautiful BabetaBracing BarunkaDonkey DomFriendly FoxHoney HanaHorrifing HermionaJumping JanJinxed JoaoJoking JohnHappy JulianMud is ShinyMud is ShinyJoyful JulieKing KathyLaughing LenkaMerciful MajMud is ShinyMud is ShinyMysterious MonikaNice NikcaOptimistic OtaPerfect PetraPeaceful PetaRosen-RotSuper SabinaSilly SofieSunny StefiSinging SusaneMrs. TeacherTypical TomVirgin VrataClick HERE!

Stejně jako v předcházejících letech i letos se v Olomouci uskuteční mezinárodní setkání mládeže zaměřené na interkulturní komunikaci, výchovu k toleranci a podporu mezinárodních přátelství.

Setkání s názvem I bláto se třpytí a podtitulem Všechno zlé je k něčemu dobré proběhne první týden v září a klade si za cíl naučit účastníky z různých evropských zemí bojovat se špatnou náladou, strachem, společenskými stereotypy, stresem a jinými nástrahami každodenního života, které lidem ubírají energii. Zároveň chtějí organizátoři zúčastněnou mládež aktivovat a podpořit vznik nových projektů. „Sami na sobě si uvědomujeme, že jsme více unavení, občas nám chybí nadšení a energie. Přitom kolem nás je tolik příležitostí, jak se zapojit do veřejného života, jak zlepšit prostředí kolem nás. Rozhodli jsme se proto uspořádat burzu projektů, povzbudit se navzájem a sdílet společně nápady, které bychom pak každý využili ve svém vlastním prostředí.“ uvedl hlavní koordinátor letošního ročníku setkání Tomáš Vondráček.

V rámci programu se pak účastníci nejen podělí o nápady, ale naučí se také šetřit energií, aktivně odpočívat, řešit krizové situace, či například pracovat pod nátlakem. Nebude chybět interkulturní aspekt setkání, večer s výměnou národních pokrmů a prohlídka města Olomouce, při které se návštěvníci z jiných zemí seznámí také s bohatou historií regionu.

Organizátorem akce je česká pobočka mezinárodní organizace United Games of Nation, která dlouhodobě spolupracuje s Domem dětí a mládeže Olomouc. Projekt proběhne v rámci evropského programu Mládež v Akci za finanční podpory Evropské Unie.

Report z tohoto festivalu naleznete zde.

Categories: 1 Festivaly 0 like

Leave a Reply